Nyomtatás mérete?

Re: Nyomtatás mérete?

Postby thyeby » Mon Apr 06, 2009 7:27 am

Gaieus wrote: és így engedte kinyomtatni (pdf fájl szintén csatolva).

:berserk:
0

thyeby 

Postby thyeby » Mon Nov 02, 2009 11:53 am

Nem engedi beállítani, hogy 1 az 1-hez méretben nyomtassak.
Miért?
0

thyeby 

Postby Gaieus » Mon Nov 02, 2009 12:04 pm

Előzőleg beéállítottad-e
  • a kamerát "Parallel" állásba
  • és bvalamelyik "Standard view"-t (mint top/front/left stb.)?
0
Gaieus 

Postby thyeby » Mon Nov 02, 2009 5:03 pm

Igen.
És ezt ebben a topikban rögtön a legelső válaszodban már meg is írtad nekem még tavaly.

Ne haragudj a figyelmetlenségemért, a választ pedig köszönöm!
0

thyeby 

Postby Gaieus » Mon Nov 02, 2009 5:18 pm

thyeby wrote:Igen.

Na most ha beállítottad, akkor miért te lennél a figyelmetlen?
Fel tudod tölteni ide a fájlt?
0
Gaieus 

Postby thyeby » Mon Nov 02, 2009 9:54 pm

Az az igen nem az az igen.
Nem volt beállítva, s amint megtettem, rendben ment a nyomtatás.
(Persze hogy perspektívikus nézetben kínoztam szegény SU-t!)
Aztán megnéztem, hogy ezt valamikor már írtad - és megszégyeltem magam.
Mégegyszer elnézést! Szoktatnom kell magam kicsit korrektebb működésre.
(Úgy húsz évvel ezelőtt láttam a Love Story-t. Egy gyönyörű idézet belőle:
"Élj úgy, hogy ne kelljen azt mondanod, hogy I'm sorry!")
0

thyeby 

Postby Gaieus » Mon Nov 02, 2009 10:39 pm

Ah, értem.
;)
0
Gaieus 

Postby thyeby » Mon Aug 01, 2011 2:41 pm

Szia Csaba!

Örök problémám a méretarányos nyomtatás. Valahányszor szükségem lenne rá, mindannyiszor a bepisilés határáig elveszítem az egyébként nem szűk türelmemet.
Megjegyeztem az instrukcióidat: Paralell módban valamely nézet kiválasztása után a print panelon 1:1 (rajz:nyomtatási méret) arányt állítok. De kevés.Első körben is több lapra akarja tenni, ami nekem még akkor is bosszantó, ha jó méretet nyomtat. Másodszor is, a papír méretét nem engedi kedvemre állítani. (Megjegyeztem azt is, hogy közelebb vitted az origo-hoz, akkor jól működött a dolog.)Mindig kitalálok valami trükköt, és megoldom, de így kínlódás, mert sok időmet rabol el. (Ma az volt a trükköm, hogy egy pontosan A4 méretű téglalapba, mint keretbe rajzoltam, és kértem a fit to page opciót.További hangolgatások a margó miatt, és még mindig három lapra tette, de legalább a középsőre került tisztán, mérethelyesen.)
Ha segítenél abban, hogy pontokba szednéd a procedúrát, miket kell ellenőriznem, beállítanom ilyen esetben, hasznomra lenne. Már szégyenlek ezügyben Téged egresszírozni, hisz segítettél kétszer is régebben. A problémám viszont visszatér. (Nem küldöm a konkrét fájlt, mert hiszen már megoldottam. Ám tudom, hogy amikor legközelebb ismét nyomtatnék egy szerkesztés után, újfent lógnék a Te tudásodon, mint egy kisded a mamája kebelén.)
0

thyeby 

Postby Gaieus » Mon Aug 01, 2011 3:44 pm

Hát valójában én is csak azt tenném, amit te, mégpedig pont azzal a "kiegészítéssel", amellyel te is csináltad:

1. Camrea menü > Parallel view
  2. ...Valamelyik "Standard view"
  3. Nyoj egy "Shift+Z"-t, hogy kitöltse a képernyőt és hajrá...
Igazából nincs mit hozzátenni. Nyilván a nyomtatási ablakon NEM jelölöd be a "Fit to page" kockát...
0
Gaieus 

Postby thyeby » Sun Apr 15, 2012 7:03 pm

Üdv!

De régen jártam már itt! :)

Köszönöm a segítséget! Múkodik ez a pdf dolog. Mostmár csak arra kérnélek, taníts ki, miként gyárthatok a *.skp-ből *.pdf-et. (Világ életemben nem készítettem még pdf fájlt, így azt sem tudom, milyen programmal tegyem?)
0

thyeby 

Postby Gaieus » Sun Apr 15, 2012 10:17 pm

Hát, amit én email-ben küldtem, azt a LayOut > Export funkciójából csináltam.

Mint (azt hiszem) írtam is, a SketchUp-ból nem tudtan én sem normálisan nyomtathatóvá tenni a dolgot.

Na de mindenki nagy örömére (és hasznára) azért van normális "virtuális nyomtató" bármilyen használatra...
0
Gaieus 

Postby abraxas » Sat May 25, 2013 3:12 pm

Üdv!

Követtem az itt leírt metódust (paralel kameraállás, top wiev; full kitöltés).
A nyomtatásnál mégis 6 oldalra helyezte ez a program a képet, pontosabban a 3-4 oldalon megosztva, a többi üres. Ez azért van, mert a kép nem tölti ki teljesen a képernyőt?
Az nem oldható meg, hogy definiáljam a nyomtatási területet?

Kösz:
abraxas

Ui: mellékeltem a PDF-et.
0

abraxas 

Postby Gaieus » Sat May 25, 2013 10:34 pm

Szia abraxas!

Nem egészen értem a problémát, hiszen a csatolt fájlban a pdf-ben össz 2 oldal van.
0
Gaieus 

Postby abraxas » Sun May 26, 2013 8:54 am

Gaieus wrote:Szia abraxas!

Nem egészen értem a problémát, hiszen a csatolt fájlban a pdf-ben össz 2 oldal van.

Igaz, a hármas és a négyes. A többi üreset a nyomtatáskor kizártam. A probléma lényege az, hogy bár a papír mérete a képhez van igazítva, mégsem egy oldalra nyomtat. Plotterre menne, és nem szívesen fizetnék ki 10 métert 5 helyett :?

További problémám, hogy a papírméretet nem tudom tetszőlegesen állítani, mert ha a hosszméretet állítom automatikusan átállítja szélességet is. Ugyanakkor a nyomtatás mégis a PDF nyomtatónak megadott méretre történik.
Nem értem :berserk:
0

abraxas 

Postby Gaieus » Sun May 26, 2013 9:04 am

A nyomtatási beállítások jónak tűnnek, úgyhogy nem tudom, mi lehet a probléma. Tudnád magát az skp fájlt is csatolni?
0
Gaieus 

Postby abraxas » Sun May 26, 2013 1:10 pm

Gaieus wrote:A nyomtatási beállítások jónak tűnnek, úgyhogy nem tudom, mi lehet a probléma. Tudnád magát az skp fájlt is csatolni?

Persze, és köszi!

Maga az állomány egy kényszer megoldás, mert bár megterveztem a munkadarabot, sehogy sem tudtam belőle kiterített sablont kreálni.
Ezért megcsináltam egy másik szerkesztővel, de az meg demó lévén nyomtatni nem enged :(

Próbálkoztam azzal is, hogy a koordináták alapján megrajzoljam SU-ban, de azzal sem jártam sikerrel :oops:
0

abraxas 

Postby Gaieus » Sun May 26, 2013 2:01 pm

Nálam még rosszabb a helyzet: 20 oldalra akarja nyomtatni. Próbálkozom LayOutba exportálni és onnan kinyomtatni, de egyelőre onnan meg üres lapok jönnek. Meg kell mondjam, ez a kép így beillesztve nem a legalkalmasabb vagy ideális dolog. Nem tudnád kihúzni a vonalakat SketchUpban legalább?
0
Gaieus 

Postby abraxas » Sun May 26, 2013 3:28 pm

Gaieus wrote:Nálam még rosszabb a helyzet: 20 oldalra akarja nyomtatni. Próbálkozom LayOutba exportálni és onnan kinyomtatni, de egyelőre onnan meg üres lapok jönnek. Meg kell mondjam, ez a kép így beillesztve nem a legalkalmasabb vagy ideális dolog. Nem tudnád kihúzni a vonalakat SketchUpban legalább?

Próbáltam én, de sehogy se ment :oops:
Felvettem a felmérési koordinátákat, aztán megpróbáltam összekötni azokat.
Egyik görberajzolási megoldással sem tudtam követni ezeket az összetett íveket. Csak a sima vonalas megoldás ment pontosan ponttól pontig. Próbáltam kis szakaszokra bontani, és bevetettem a bezier plugint is, amivel az eredeti model készült, de egyik sem vezetett sikerre :cry:

Ugyanakkor meg kell mondjam, egy hasonló méretű téglalap nyomtatási kísérlete ugyan ezt az eredményt adta. Gyanítom az lehet a gond, hogy a rendszer az egész oldalt megpróbálja kinyomtatni, az üres részekkel együtt :? Végül is logikus.

... kipróbáltam. Felvettem az origóhoz egy 500x80cm-es téglatestet. Kinagyítottam teljes képernyőre, aztán a bal felső sarokba rajzoltam egy pici négyzetet. És bizony, az első oldalon ott virított a kis négyzet, a 3-4 oldalon meg a nagy :o

Ui: ha van tipped, mivel tudnék összekötni 10 pontot egy harmonikus ívvel, azzal sokat segítenél :roll: :roll: :roll:

Ui2: Nagyon köszönöm, hogy még hétvégén is próbálsz segítenia magamfajta lámernek :D
0

abraxas 

Postby Gaieus » Sun May 26, 2013 4:08 pm

Hát leginkább én is a Bezier plugint tudnám csak javasolni, meg kell modjam. Tudsz hozzá újabb és újabb kontrolpontokat is adni.

Sajnos nem értem, a LayOut miért nem nyomtatja ki a képet. A képpel persze az is baj, hogy ekkora mérethez nagyon kicsi a felbontása (talán lehet, hoghy ez a probléma?).
0
Gaieus 

Postby abraxas » Sun May 26, 2013 5:09 pm

Gaieus wrote:Hát leginkább én is a Bezier plugint tudnám csak javasolni, meg kell modjam. Tudsz hozzá újabb és újabb kontrolpontokat is adni.

Sajnos nem értem, a LayOut miért nem nyomtatja ki a képet. A képpel persze az is baj, hogy ekkora mérethez nagyon kicsi a felbontása (talán lehet, hoghy ez a probléma?).

Azt miképpen? Az editálás csak a meglévő pontokat mozgatja, és a jutubos videók is csak ezt mutatják.
0

abraxas 

Postby abraxas » Mon May 27, 2013 11:06 am

Sikerült előre lépnem a nyomtatás beállításával. Ha nem elégszem meg az automatikus méretezéssel, és a lehető legnagyobbra nagyítom az ábrát, akkor már csak 3 oldalt készít, és a második az, amit én szeretnék. Már csak a nyomtatást kell korlátozni a szükséges oldalra, és kész is :ecstatic:

A bezier kísérletezést feladtam, mert borzasztó nehézkes és pontatlan. A segédvonalak végpontjai bizonyos szögállásnál felismerhetetlenek, és nem találtam lehetőséget további segédpontok felvételének.
Sajnos elkövettem azt a baklövést, hogy feltelepítettem a 2013-as verziót, mert azzal nem megy a PDF nyomtatás :cry: Rengeteg még benne a bug :evil: Vissza lehet valahogy varázsolni a 8-ast? :?
0

abraxas 

Postby Gaieus » Mon May 27, 2013 11:43 am

Hacsak direkt le nem telepítetted a 8-ast, annak még ott kell lennie és működnie. Nekem is fenn van mindkettő. Megnézem majd ezt a pdf nyomtatást (most a munkahelyemen vagyok, itt nincs SU). Ha Vista, Win 7 vagy 8-ad van, próbáld meg adminisztrátorként indítani a SketchUpot. Bizonyos dolgok esetében nekem sem működött minden úgy, ahogy szerettem volna enélkül (pl. Round Corners plugin)
0
Gaieus 

Postby abraxas » Mon May 27, 2013 11:45 am

Gaieus wrote:Hacsak direkt le nem telepítetted a 8-ast, annak még ott kell lennie és működnie. Nekem is fenn van mindkettő. Megnézem majd ezt a pdf nyomtatást (most a munkahelyemen vagyok, itt nincs SU). Ha Vista, Win 7 vagy 8-ad van, próbáld meg adminisztrátorként indítani a SketchUpot. Bizonyos dolgok esetében nekem sem működött minden úgy, ahogy szerettem volna enélkül (pl. Round Corners plugin)

Sajna hülye voltam és uninstaláltam :oops:
Köszi, megpróbálom.
0

abraxas 

Postby abraxas » Mon May 27, 2013 2:44 pm

Hááát, ez kifog rajtam :oops:

A Print Prewiev-ban még tökéletes, aztán ad egy hibaüzenetet, és a PDF már tök üres.

914 mm széles plotter papírra kellene megformáznom, és nem megy. :oops:
A0 méretben még kinyomtatja, de ilyen spéci méretben már nem hajlandó :(
0

abraxas 

Postby Gaieus » Mon May 27, 2013 3:24 pm

Megnézem otthon.
0
Gaieus 

Postby abraxas » Thu Jun 20, 2013 6:39 pm

Gaieus wrote:Megnézem otthon.

Esetleg van valami jó híred a számomra?
0

abraxas 

Postby Gaieus » Fri Jun 21, 2013 1:58 pm

Ó basszus, ne haragudj, aztán elutaztam egy hétre (bár rég visszajöttem azóta) és teljesen kiment a fejemből!

Beleásom magam megint...
0
Gaieus 

Postby abraxas » Thu Jul 18, 2013 3:19 pm

Gaieus wrote:Ó basszus, ne haragudj, aztán elutaztam egy hétre (bár rég visszajöttem azóta) és teljesen kiment a fejemből!

Beleásom magam megint...

Bocsi Csaba,hogy zavarlak, de már nagyon kellene valami megoldás, mert ha a héten nem sikerül megoldást találnom, akkor másik lehetőség után kell néznem :(
0

abraxas 

Postby Gaieus » Sun Jul 21, 2013 5:14 pm

Nem zavarsz, természetesen - inkább csak a saját töketlenkedésem zavar. Egyáltalán nem tudtam vele mit kezdeni sajnos. Még a LayOutban be tudom állítani a papírméretet (ilyen szabálytalanra is), de mire pdf-ben exportálom, addigra teljesen eltűnik belőle a képen lévő vonal.

Beküldtem a SketchUp fejlesztőknek is, és ők sem írtak vissza egyelőre semmi biztatót (bár ugyanazt mondták, mint amit én próbáltam javasolni; ki kéne húzni vektoros vonallal a SketchUpban).

Bocs hogy eddig nem írtam még, csak reménykedtem, hogy lesz valami biztató válaszuk.
0
Gaieus 

Postby abraxas » Fri Aug 02, 2013 6:56 am

Gaieus wrote:Nem zavarsz, természetesen - inkább csak a saját töketlenkedésem zavar. Egyáltalán nem tudtam vele mit kezdeni sajnos. Még a LayOutban be tudom állítani a papírméretet (ilyen szabálytalanra is), de mire pdf-ben exportálom, addigra teljesen eltűnik belőle a képen lévő vonal.

Beküldtem a SketchUp fejlesztőknek is, és ők sem írtak vissza egyelőre semmi biztatót (bár ugyanazt mondták, mint amit én próbáltam javasolni; ki kéne húzni vektoros vonallal a SketchUpban).

Bocs hogy eddig nem írtam még, csak reménykedtem, hogy lesz valami biztató válaszuk.

Szia Csaba!

Kösz a fáradozásod, végül megoldottam handplotting (magyarán megrajzoltam kézzel) révén :o)
;)
0

abraxas 

SketchUcation One-Liner Adverts

by Ad Machine » 5 minutes ago

Ad Machine 
Robot

Previous

Return to Magyar