Polacy !

Polacy !

Postby szamot » Sun Apr 27, 2008 4:10 pm

Witam.
Jest na tym forum jakiś aktywny Polak? Proszę pisać .
0

szamot 

Re: Polacy !

Postby tomasz » Sun Apr 27, 2008 8:03 pm

Aktywny to ja ostatnio na tym forum nie jestem. Zazwyczaj moje wiadomości pojawiają się w sekcji Ruby. Widziałem twój render głośników i wygląda bardzo dobrze. Nie spróbowałbyś Kerkythea? To mój ulubiony renderer :)

Pozdrawiam
Tomek
0

tomasz 
SU2TH & SU2KT Developer

Postby jasiek » Mon Apr 28, 2008 9:36 am

Ja nie jestem aktywny, ale duzo pracuje w sketchupie a do renderow tez uzywam kerkythea, ktora jest darmowa. Szkoda tylko, ze nie ma displacementu, bo to jednak ulatwiloby wiele :(
0

jasiek 

Postby Marek Badzynski » Mon Apr 28, 2008 12:52 pm

Na pewno jest wiecej rodakow zagladajacych na te strone, ale wielu nie pisze w ogole lub rzadko (jak nizej podpisany).

Do tego wiele osob woli pisac w jezyku troszke bardziej miedzynarodowym niz nasz, bo w gruncie rzeczy forum jest do szybkiego przeplywu informacji, i o ile mozesz sie dogadac po angielsku to masz jakis odzew gwarantowany w ciagu paru minut/godzin, a na pewno szybciej niz piszac w forach jezykowych.

Co nie znaczy ze nie bedziemy starali sie pomagac jesli masz jakies klopoty itd...
pozdro
Marek
0

Marek Badzynski 

Postby szamot » Mon Apr 28, 2008 3:10 pm

Mam na dysku Kerkythea, ale jakoś nie siedziałem jeszcze przy niej dość długo, aby coś sensownego stworzyć. Nie potrafię zbytnio sie nią posługiwać.
0

szamot 

Postby W_marian » Tue Apr 29, 2008 8:18 pm

Moje uszanowanie!

Ja również postanowiłem dołączyć się do forum użytkowników Skecha:D
Pozdrawiam wszystkich rodaków!
0

W_marian 

Postby szamot » Tue Apr 29, 2008 9:33 pm

Ooo Witamy serdecznie.
0

szamot 

Postby W_marian » Tue May 27, 2008 1:48 am

Witam wszystkich jeszcze raz serdecznie...

Powiedzcie mi moi drodzy czy jest jakis sposob na zwiekszenie ilosci pamieci RAM
uzywanej przez vray albo przez sketchup do renderowania i do szybszej pracy w programie(sketchup)...
0

W_marian 

Postby Marek Badzynski » Tue May 27, 2008 6:57 pm

A pewien jestes ze to RAM?

Bo w renderowaniu SketchUp uzywa glownie CPU, i powiekszenie RAM-u ponad zwyczajowy prog niewiele daje. Wieksze zyski masz z szybszego CPU (tylko jednego, niestety) i lepszej karty graficznej (NVidia uwazane za najbardziej odpowiednie). Duzo RAM-u na karcie graficznej pomoze w obracaniu modeli, ale najbardziej pomoze budowanie modeli z mniejszej ilosci elementow (np. kola zazwyczaj nie musza miec 24 segmentow, sprobuj 5 albo 7)

Na temat VRAY nic nie wiem...
0

Marek Badzynski 

Postby W_marian » Wed May 28, 2008 12:24 am

Hmm ja mam tylko pentium 4 2.8 Gh w sumie i geforce 440mx. na duala mnie jeszcze nie stać.. co jeszcze moze byc takim wąskim gardłem? Dysk(Jeszcze na starych tasiemkach)?
Przepraszem ze podpinam, ale... skoro juz nawiązales do tych segmentów Marek to powiedz mi gdzie moge je zwiekszyc w sketchup 6 bo nie moge dojsc...Renderując kulę lub jakis walec pozostają jednak kanciaste ściany... wierze ze dodając ilość segmentów uda mi sie to jakos obejsc...
0

W_marian 

Postby Marek Badzynski » Wed May 28, 2008 12:25 pm

Wrecz przeciwnie, jesli masz klopot z predkoscia renderingu i obracaniem to nie powiekszaj ilosci segmentow, staraj sie ZMNIEJSZYC te liczbe!

Tak czy siak, natychmiast po wybraniu np. ikonki okregu zmien numerki w prawym dolnym rogu (domyslnie=24) i juz masz np. oktagon z 8 bokami, czyli 1/3 ilosci informacji do przetworzenia. Po porokrotnym podniesieniu do 3D, i wielokrotnym skopiowaniu, ilosc elementow/plaszczyzn modelu do obrobki dla CPU jest diametralnie mniejsza niz przy domyslnych ustawieniach... itd

Cala idea polega na tym ze rozne elementy moga miec rozny stopien dokladnosci, i mozesz "zaoszczedzic" poprzez budowanie malutkich czesci modelu z malej ilosci segmentow, a duzych z duzej.

Dodatkowo zapoznaj sie z opcja soften/smooth [CTRL + Erasor(gumka)]; pomaga zlagodzic ostre kanty w renderingach
0

Marek Badzynski 

Postby Agata » Thu May 29, 2008 8:40 am

Witam wszystkich! Jak dobrze ze mozna z kims pogadac o Sketchupie. :ecstatic: Od jakiegos czasu uzywamy go w firmie i szczerze mowiac troche dziala mi na nerwy, ale moze dlatego ze jeszcze do konca go nie kumam :oops: A skoro juz tu trafilam to mam pytanko...a mianowicie nie moge eksportowac rysunku do Kerkythea. Plugina juz mam i dodatkowe okienko w SK sie pojawilo. Co mam dalej robic....? :( Prosze pomozcie, bo szef czeka na rysunki..... ;)
0

Agata 

Postby Marek Badzynski » Thu May 29, 2008 12:09 pm

Agata,
KT nie uzywam wiec nie pomoge, ale z takim pytaniem najlepiej do Tomasza - zdaje mi sie ze to on ten plugin napisal.

Tomasza znajdziesz go w forum Extensions/Kerky; albo wyslij mu PM
Marek
0

Marek Badzynski 

Postby tomasz » Sat May 31, 2008 11:46 am

Agata,

Pierwsza ikona służy do eksportu modelu.

- wcisnij OK przy wyborze opcji eksportu
- zapisz plik (nie używaj polskich liter w nazwie pliku ani katalogu)
- pojawi się okienko czy chcesz otworzyć model w KT - wybierz Tak.
- SU2KT zapyta Cię o plik Kerkythea.exe - musisz go odnaleźć i wcisnąć Otwórz
- Model powinien się otworzyć w KT. Możesz wcisnąć od razu ikonę renderowania, szczególnie jeśli masz tylko Słońce bez dodatkowych źródeł światła. Wnętrza wymagają ręcznych ustawień dla uzyskania dobrych rezultatów.

Pozdrawiam

Tomek
0

tomasz 
SU2TH & SU2KT Developer

SU + Vray

Postby lamper » Wed Jul 02, 2008 7:05 pm

siema :)
właśnie dołączylem do tego forum
jestem pewien że o sketchu jeszcze dużo nie wiem
używa ktoś z was vraya do sketcha ??
pozdr
0

lamper 

Postby Marek Badzynski » Mon Jul 07, 2008 1:08 pm

Osobiscie VRay-a nie uzywam, ale jest tutaj oddzielne forum dla tej aplikacji:

viewforum.php?f=68

pozdro
Marek
0

Marek Badzynski 

Postby asirad » Wed Jan 06, 2010 1:18 pm

Witam.
Nie zauważyłem że istnieje polska część forum.
Ja używam VRay choć do niedawna miałem duże problemy ze szkłem. Od niedawna jest już nieźle.

Jeżeli chodzi o szybkość renderowania to zgodzę się, że CPU jest najważniejszy. Ja mam Athlona X2 64 i Vray zabija mi oba rdzenie. Przy renderowaniu są oba na 100%. Dlatego ja dużo się męczyłem aby ustawić sobie VRay'a by mieć możliwość zrobienia podglądu (słaby ale szybki), aby wykonać rendering wstępny (już dosyć dokładny i na nim w większości kończę) oraz bardzo dokładny (podrasowane ustawienia domyślne - prawie nigdy nie korzystam bo stosunek efektu do czasu jest bardzo słaby). Druga sprawa to korzystanie z projektu sketchupa czyli zarządzanie warstwami i renderowanie częściowe. Nie warto renderować od razu wszystkiego. Wiele można wygrzebać z wersji angielskiej forum.

Pozdrawiam
0
My Polish Blog ------------
http://3d.na.wroclaw.pl

asirad 

Postby Vtec234 » Tue Jun 29, 2010 12:51 pm

Siemka! Właśnie dołączyłem do grupy "Polski" :) I mam takie pytanie co do Kerkythea: jak dodać do rendera tekstury ze sketchupa? Bo zrobiłem taki prosty domek, ale brakuje tekstury cegieł, drewna i jeszcze kilku rzeczy, a w folderze SU "Components" to te tekstury są w jakimś dziwnym formacie chyba .skb czy coś, a ja potrzebuję jpeg'ów
0

Vtec234 

Postby asirad » Wed Jun 30, 2010 6:32 am

Używałem VRay. Jest fajny, zintegrowany z programem Sketchup i szybki oraz jest dużo materiałów na jego temat. Ja z niego zrezygnowałem tylko z jednego powodu: ceny. Chwilowo nie mam czasu na rendering, ale jak będziesz miał jakieś pytania i będę pamiętał co z tym zrobić to napiszę.

Pozdrawiam
0
My Polish Blog ------------
http://3d.na.wroclaw.pl

asirad 

Postby tomasz » Fri Aug 20, 2010 9:11 am

Vtec234 wrote:Siemka! Właśnie dołączyłem do grupy "Polski" :) I mam takie pytanie co do Kerkythea: jak dodać do rendera tekstury ze sketchupa? Bo zrobiłem taki prosty domek, ale brakuje tekstury cegieł, drewna i jeszcze kilku rzeczy, a w folderze SU "Components" to te tekstury są w jakimś dziwnym formacie chyba .skb czy coś, a ja potrzebuję jpeg'ów

Nie łapię. Dlaczego nie nałożysz tekstur w SU i nie wyeksportujesz wszystkiego używając SU2KT?
Możesz ręcznie zapisać każdą teksturę z okienka z materiałami w SU (prawy przycisk na materiale który jest już zapisany w modelu), ale nie widzę sensu w takim rozwiązaniu na dłuższą metę.

Pozdrawiam
Tomek
0

tomasz 
SU2TH & SU2KT Developer

SketchUcation One-Liner Adverts

by Ad Machine » 5 minutes ago

Ad Machine 
Robot

Return to Polski