łopata wirnika - helisa

łopata wirnika - helisa

Postby bilibil » Fri Jun 07, 2013 10:57 am

Witam wszystkich

Mam problem ze zrobieniem łopaty w kształcie helisy do turbiny wiatrowej.
Być może jest ktoś tutaj który pomoże, podpowie albo jakiś mały tutorial zrobi jak z takim problemem sobie poradzić. Bo obecne tutoriale prezentują zwykłą helisę o profilu koła, ale nie ma bardziej skomplikowanych kształtów. I niby prosta sprawa a tu taki problem.

A mój problem dokładnie polega na tym, że po zrobieniu modelu helisa nie "trzyma" profilu aerodynamicznego(podstawy) jaki powinna.
Zrzuty w załączniku. Zamieściłem również mniej więcej o co mi chodzi.

A potrzebuję idealnego profilu łopaty bo będę chciał wymodelowany wirnik przetransformować na format STL i wydrukować go na drukarce 3D.
No i kolejne pytanie. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w pluginach do exportowania do formatu 3D STL.
Znalazłem taki: http://www.4cad.info/aplikacja.php?id=453
Ma ktoś może doświadczenia z tym pluginem?

Jakby ktoś chciał się pobawić i przetestować to mogę przesłać plik SU z przekrojem profilu i miejscem osadzenia na okręgu. Ewentualnie gdzie go mogę umieścić aby go było można pobrać? Bo tu mi nie chce go załączyć.
Dodam jeszcze, że promień powinien być ok. 1,25m, wysokość 1,3m, a kąt obrócenia helisy między podstawą a górą ok. 142st, tak aby przy trzech ramionach ( kąt 120 st) można było je wpasować w odpowiednie miejsce.
Jakby komuś się udało taką jedną łopatę dobrze zrobić byłbym bardzo wdzięczny Z resztą sobie poradzę.
0

bilibil 

SketchUcation One-Liner Adverts

by Ad Machine » 5 minutes ago

Ad Machine 
Robot

Return to Polski