Vray for sketchup

Vray for sketchup

Postby wychylylybymy » Thu Jul 14, 2011 1:06 pm

Witam

Chciałbym poruszyć kwestię renderingu typu exterior. Czy istnieje plugin podobny do tree storm dla sketchup? ewentualnie ile muszę mieć pamięci ram aby zrobić taką wizualizację w sketchup? :/ Czy istnieją ładne modele drzew 3d dla sketchup jak na załączonym obrazku? Spędziłem sporu czasu na poszukiwaniach ale z miernym skutkiem. Natomiast gdy znalazłem jakieś ładne drzewa to mój sketchup podczas przeliczania sceny zawiesza się i wystawia raport o blędzie... posiadam komputer 6 rdzeniowy i 4gb ram.

autor wizualizacji: Sroka8888

Uploaded with ImageShack.us

dziękuję za odpowiedź

Welcome

I would like to raise the issue of rendering type exterior. Is there a plugin similar to the tree storm for sketchup? or how much ram do I need to do this visualization in sketchup? : / Do you have a realistic 3d tree models for sketchup?

Thank you for your reply
0
wychylylybymy 

Re: Vray for sketchup

Postby Malwin » Thu Nov 17, 2011 10:54 am

Bardzo ładne wizki - dobrze zrobiona trawa

zapraszam również do mnie do portfolio wizualizacji
0

Malwin 

Postby tomasz » Tue Dec 20, 2011 5:03 pm

Witam.

Nie istnieje taki plugin jak Tree Storm dla SU. Taka ilość trójkątów zabije OpenGL w SketchUp.

Coś podobnego co pokazałeś jest możliwe jedynie przy zamianie uproszczonych modeli (proxy) w pełne modele w czasie eksportu do programu renderującego lub już w samym programie renderującym.

Do losowego rozrzucania uproszczonych komponentów (drzew etc.) użyłbym pluginu Component Spray http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?f=180&t=16446&start=0&st=0&sk=t&sd=a#p129280
0

tomasz 
SU2TH & SU2KT Developer

Postby manwe » Wed Jan 11, 2012 2:59 pm

Z zaawansowanymi komponentami można sobie radzić z pomocą Ghost component http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?t=21469 może nie załatwi to wszystkich problemów dużych modeli, ale nieco pomoże.
0

manwe 

SketchUcation One-Liner Adverts

by Ad Machine » 5 minutes ago

Ad Machine 
Robot

Return to Polski